Publikováno 8 July 2013

Diet Pills watchdog | Glukomannan pro odbourávání tuků - je to dobrý?

Konjac glukomannan RootGlukomannan je druh vlákniny, která pochází z kořene konjac rostliny. Studie jsou stále odhaluje mnoho výhod, které toto vlákno nabízí, se to má mnoho zdravotních výhod , jakož i pomáhat hubnutí. Studie ukazují, že glukomannan indukuje hubnutí, potlačuje chuť k jídlu a snížení absorpce tuku z tenkého střeva.

Nadváha a obezita jsou prokázané riziko podmínek, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění (Národní pracovní skupiny pro prevenci a léčbu obezity, 1996). Rady, jak nejlépe, jak zhubnout a udržet ho, se změnilo v průběhu let, jak výzkum ukázal, více o tom, jak naše tělo funguje.

Nicméně, diety a cvičení, jak zhubnout (a najít způsob, který vám bude vyhovovat), může být boj a cítit se jako up-hill bitvy. Použití hubnutí doplňky stravy, které obsahují přírodní ingredience získal popularitu jako prostředek, aby zhubnout snadněji, do té míry, pokud je rostlinný Hubnutí doplňky trh je v hodnotě miliard po celém světě.

Požití vlákniny byla vždy doporučuje dietologové a lékaři pro udržení střevní zdraví a trávicí pravidelnost; jíst příliš málo vlákniny je nejčastější příčinou zácpy, a studie ukazují, že jíst stravu s vysokým obsahem vlákniny snižuje riziko střevních rakovin a jiných onemocnění.

Co je glukomanan?

K dispozici je také významný důkaz, aby prokázala, že zvýšením své příjem vlákniny obecně může pomoci regulovat svoji váhu . Vláknina je nestravitelná, takže nepřidá kalorie do svého jídla, ale zabírají místo v žaludku, pomáhá regulovat chuť k jídlu. Několik studií se podíval specificky na absorpčních vlastnostech vlákniny; Zdá se, že když vláknina absorbuje vodu v trávicím systému, ale také se váže s malým množstvím potravy , předcházet tomu od plně stravitelné.

Ne všechna vlákna jsou vytvořeny stejně; glukomannan je jedním z nejvíce absorpčních typů vláken, který vypadá, že hrát roli v proč to funguje potlačit chuť k jídlu a pomoci hubnutí více než u jiných typů vláken. Odhady, kolik vody glukomannan může absorbovat lišit, ale v podmínkách, ve zkumavce jeden gram glukomannanu může absorbovat asi 100 ml vody (Walsh et al., 1984), zahušťuje do gelu podobné ve vzhledu, aby lepidlo na tapety. Další odhad říká, že to může absorbovat až 50 násobku své hmotnosti ve vodě, což je jeden z nejvíce viskózní vlákniny známých.

Glukomannan je odvozeno z kořenů rostliny konjacové který je pocházející z východní Asie. Lidské bytosti byly použity glukomannan od nepaměti, protože věděl zcela dobře své schopnosti očistit střeva. To bylo použito v japonské kuchyně na více než 1000 let (Walsh, Yaghoubian, a Behforooz, 1984). Konjac Fiber je nyní mnohem více široce dostupné v USA a Evropě, než ještě před několika lety. To je hlavní složkou shirataki nudle, které jsou někdy uváděny na trh jako nula kalorií nudle.

Je to rozpustná vláknina, což znamená, že může být snadno absorbovat vodu, a budou fermentovat v zažívacím traktu poněkud, ale nakonec zůstává nestravitelné v lidském těle, a prochází trávicím traktu a je vylučován.

Spotřeba glukomannan může pomoci hubnutí v mnoha způsoby , ale dva převládající cesty jsou přes potlačení chuti k jídlu a snížení absorpce potravy.

 • Appetite Reduction: glukomannan zvětší vláken, jak to absorbuje vodu, pomáhá naplnit žaludek, aniž se zvýší výhřevnost jídle a aby se cítíte plná rychleji. Hustá gel pak zpomaluje vyprazdňování žaludku, oddálení nástupu hlad po jídle další.
 • Snížení absorpce tuků a sacharidů: Vzhledem k tomu, glukomannan vláknina absorbuje vodu a bobtná, gelové formy kolem potravinářských částic, jejich zachycení a snížení množství jídla, který je plně stravitelné. To účinně snižuje výhřevnost jídel.

Jiné Zdraví Výhody glukomannan suplementace

Pravidelné požívání glukomannanu poskytuje seznam dalších zdravotních výhod stejně:

 1. Snižuje rychlost absorpce cukru - to znamená k lepší kontrole cukru (vhodné pro osoby s diabetem typu 2, nebo pre-diabetes) a zabraňuje inzulinu hroty což při haváriích cukru a chutě
 2. Zvyšuje citlivost na inzulín a reguluje hladinu glukózy v krvi (Chen, Sheu, Tai, Liaw, a Chen, 2003) - užitečné pro léčbu inzulinové rezistence
 3. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi významně (Anderson et al, 2009;. Kreider a další, 2010;. Gallaher et al, 2002,. Gallaher, Munion, Hesslink, Jr., Wise, a Gallaher, 2000)
 4. Zabraňuje výskyt zácpy , a snižuje nadýmání a zažívací potíže (Walsh et al., 1984)
 5. Snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva v dlouhodobém horizontu

Takže nejenže glucomannan snížení tělesné hmotnosti (Anderson et al., 2009), ale také udržuje váš trávicí a kardiovaskulární systém ve skvělé kondici. Navíc se zdá, půjčovat účinnou podporu léčby diabetu stejně.

Všeobecná zdravotní přínosy glukomannanu lze shrnout takto:

 • Lepší regulace hladiny cukru v krvi
 • Vylepšená citlivost na inzulín
 • Výrazné snížení hladiny cholesterolu v krvi
 • Prevence zácpy
 • Snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva

Je to bezpečné konzumovat glukomannan?

Glukomannan je obecně považovány za bezpečné pro lidskou spotřebu. Když řádně přijata (s dostatečným vodou obzvláště), potenciální vedlejší účinky nejsou vážné . Protože se jedná o vlákno, můžete očekávat mírný nárůst počtu nebo velikosti stolice. Typicky nějaké zažívací nežádoucí účinky, které se vyskytly v prvních dnech používání slábnout v průběhu času, protože tělo zvykne na zvýšený stravy s vysokým obsahem vlákniny.

Je zde určité riziko udušení kvůli schopnosti GLUKOMANNAN absorbovat vodu a bobtnat až tolik. Nicméně, když je vlákno ve formě kapslí a je užíván s velkým množstvím vody, riziko udušení nebo ucpání jícnu je značně snížena.

To, co říká výzkum?

Glukomannan pro odbourávání tuků - VýzkumI když ne všechny z dostupných klinických studiích se 100% v souladu přínosy glukomannan má byly uznány Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) ; byla schválena glukomannan jako potlačuje chuť k jídlu a ztráta hmotnosti pomoci, za předpokladu, že denní dávka se skládá ze tří dávek gramu každého.

To je založena na analýze dostupných klinického výzkumu do vlákna a jeho výhody.

Vasques et al (2008) tvrdil, že glucomannan neměl podporu hubnutí, ale oni studovali jeho použití ve spojení s dalším společným dieta pilulku složku, Garcinia cambogia.

Metaanalýza ze čtrnácti studií publikovaných před rokem 2007 zjištěno, že glukomannan „významně snížil celkový cholesterol, LDL cholesterol, triglyceridy, tělesné hmotnosti a půstu hladiny glukózy v krvi“ (Sood et al., 2008). Vzhledem k tomu, meta-analýza kombinuje výsledky 14 srovnatelných studií, má velký počet účastníků, jejichž výsledky jsou analyzovány (531 lidí v celkem). Rozsáhlejší studie jsou obecně lépe, protože nabízejí větší přesnost ve svých výsledcích.

Účastníci glukomannan beroucí v Walsh et al studii (1984) snížila v průměru o 5,5 lb v průběhu 8 týdnů období, něco, co není svědkem ve skupině s placebem.

Zatímco k dispozici studie, které se dívali na glukomannan a její vztah k hubnutí nejsou 100% ve smlouvě, obvykle dělají bod k myšlence, že Glukomannan dělá hubnutí pomoci, a to zejména ve spojení s dalšími opatřeními hubnutí . V alespoň jedné studii, kde skupina placebo a změny tělesné hmotnosti glukomannan skupiny byla podobná k sobě, ani skupina se snaží zhubnout. Jako glukomannan působí jako potlačuje chuť k jídlu, to by mohlo být užitečné pro podporu existujícího dietní plán snížením hlad (a pomáhá Dieter držet se dietní plán). Vybízíme lidi přemýšlet o GLUKOMANNAN jako nástroj hubnutí, spíše než metoda hubnutí sama o sobě.

Prameny:

 • Walsh, DE, Yaghoubian, V., & Behforooz, A. (1984). Účinek glukomannanu na obézních pacientů: klinická studie. Int J Obes, 8, 289-293. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/6096282
 • Sood N, Baker WL, Coleman CI. 2008. Vliv glukomannanu plazmatických lipidů a koncentrace glukózy, tělesné hmotnosti a krevního tlaku: systematického přehledu a meta-analýzy. Am J Clin Nutr. 2008 říjen; 88 (4): 1167-1175. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18842808
 • Joyce K. Keithley, Barbara Swanson, Susan L. Mikolaitis, Mark Demeo, Janice M. Zeller, Lou Fogg a Jehan Adamji, bezpečnost a účinnost glukomannan pro hubnutí nadváhy a mírně obézních dospělých. J. Obes. 2013; 2013: 610908. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3892933/
 • Anderson, JW, Baird, P., Davis, RH, Jr., Ferreri, S., Knudtson, M., Koraym, A. a kol. (2009). Zdravotní přínosy vlákniny. Nutr.Rev, 67, 188-205. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19335713
 • Chen, HL, Sheu, WH, Tai, TS, Liaw, YP, a Chen, YC (2003). Konjac doplněk zmírnit hypercholesterolemie a hyperglykémie s diabetes typu 2 předměty-randomizované dvojitě slepé studie. J Am Coll.Nutr., 22, 36-42. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12569112
 • Gallaher, CM, Munion, J., Hesslink, R., Jr., Wise, J., a Gallaher, DD (2000). Snížení cholesterolu o glukomannanu a chitosanu je zprostředkována změnami v absorpci cholesterolu a žlučových kyselin a tuků vylučování u potkanů. J. Nutr., 130, 2753-2759. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11053517
 • Gallaher, DD, Gallaher, CM, Mahrt, GJ, Carr, TP, Hollingshead, CH, Hesslink, R., Jr. a kol. (2002). Doplnit glukomannan a chitosan vláknina snižuje hladinu cholesterolu v plazmě a zvyšuje vylučování cholesterolu s nadváhou normocholesterolemických lidí. J Am Coll.Nutr., 21, 428-433. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12356785
 • Gonzalez, A., Fernandez, N., Sahagun, A. Garcia, JJ, Diez, MJ, Castro, LJ a kol. (2004). Vliv glukomannanu a léková forma na ethinylestradiol orální absorpci u králíků. Antikoncepce, 70, 423-427. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15504383
 • Henry, DA, Mitchell, AS, Aylward, J., Fung, MT, McEwen, J., & Rohan, A. (1986). Glukomannan a riziko jícnu obstrukce. Br.Med J (Clin Res.Ed), 292, 591-592. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1339569/
 • Kreider, R., Wilborn, C., Taylor, L., Campbell, B., Almada, A., Collins, R. a kol. (2010). ISSN cvičení a sportovní výživa Hodnocení: výzkum a doporučení. Journal of International Society of Sports Nutrition, 7, 7. http://www.jissn.com/content/7/1/7
 • National Task Force o prevenci a léčbě obezity (1996). Dlouhodobá farmakoterapie ve vedení obezity: National task force na prevenci a léčbu obezity. JAMA, 276, 1907-1915. http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=412016
 • Vasques, CA, Rossetto, S., Halmenschlager, G., Linden, R., Heckler, E., Fernandez, MS et al. (2008). Vyhodnocení farmakoterapeutické účinnosti Garcinia cambogia navíc Amorphophallus konjac pro léčbu obezity. Phytother.Res., 22, 1135-1140. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18729243
 • WitKamp, R. (2010). Biologicky aktivní sloučeniny v potravinách a jejich vliv na obezity a cukrovky. Ve všeobecném přírodních produktů II (str. 509-545). Oxford: Elsevier. http://www.wageningenur.nl/en/Persons/prof.dr.-RF-Renger-Witkamp.htm

Disclaimer: Naše recenze a šetření jsou založeny na rozsáhlém výzkumu z veřejně dostupných informací nám a spotřebitelů v souvislosti s prvním vydavatelstvím na tyči. Údaje se opírají o naše osobní názor a zároveň se snažíme zajistit informace je up-to-date, výrobci dělat čas od času změnit své výrobky a budoucí výzkum může souhlasit s našimi zjištěními. Pokud máte pocit, některý z informací je nepřesné, obraťte se na nás a my posoudíme poskytnuté informace.