Publikováno 1 February 2014

Diet Pills watchdog | Ještě granátového jablka Obsah opravdu způsobit odbourávání tuků?

Granátové jablko semena obsahují kyselinu punicic (PUA) ve vysokých koncentracích. Tato kyselina, spolu s dalšími, přítomné v menším množství - kyselina jacaric (JAA), kyselina catalpic (CAA) a eleostearová kyseliny (ESA) - vykazují zdravotní výhody tím, že stimuluje receptory peroxisomovým proliferátorem aktivovaného (PPAR), v lidském těle.

Granátové jablkoAktivace těchto receptorů bylo prokázáno, že blokování rozvoje zánětlivé a metabolické choroby, včetně diabetu typu II a obezity.

Najděme v detailu, co PUA je a jak to vyjadřuje účinky.

Konjugované linolenová (CLnAs) nebo konjugované trien mastné kyseliny (nalezené v rostlinných olejích některých rostlin) v poslední době něj zájem z důvodu jejich zjevných spalování tuků schopnosti (Bassaganya-Riera, GURI, a Hontecillas, 2011). Navíc, tito jsou také nabízené jako ‚zdraví upevňující‘.

Některé příklady těchto neobvyklých mastných kyselin jsou kyselina punicic (PUA), kyselina jacaric (JAA), kyselina catalpic (CAA) a eleostearová kyseliny (ESA).

Všechny tyto vykazují zdravotních výhod stimulací peroxisomovým receptory aktivované proliferátory (PPAR) - aktivaci těchto receptorů, bylo prokázáno, že blokuje patogenetické cest z (a tedy zabránit) řadu zánětlivé a metabolické onemocnění, včetně diabetu typu II a obezity (Bassaganya -Riera et al., 2011).

kyselina Punicic nalezen ve vysokých koncentracích v semena granátového jablka je jeden takový konjugované mastné kyseliny.

Pomegranate

Granátové jablko (Punica granatum) je plodová keř patřící do rodiny Punicaceae (Viladomiu, Hontecillas, Lu, a Bassaganya-Riera, 2013; Lansky & Newman, 2007). Původně patřící do Himalájí v severní Indii, je nyní pěstuje ve většině částí světa (Viladomiu et al., 2013).

Granátové jablko ovoce je velká bobule, které lze rozdělit do 3 částí: semen, šťávy a kůry. Celé ovoce se předpokládá, že obsahují chemické látky, které mají léčivé vlastnosti.

Od starověku, výtažky získané z různých částí granátového jablka byly použity při léčbě některých zdravotních stavů: infekce, průjmy, vředy, krvácení a onemocnění dýchacích cest, (Naqvi, Khan, a Vohora 1976, Caceres, Giron, Alvarado, & Torres , 1987). V novější době, granátové jablko extrakt se doporučuje pro hormonální substituční terapii a pro léčení imunitní supresi a kardiovaskulární choroby (de et al., 2007).

Dále se také předpokládá, že mají antibakteriální, antivirové, protizánětlivé a protinádorové aktivity (Viladomiu et al, 2013;. Jurenka, 2008; Caceres a další, 1987,.. Naqvi et al, 1976; Lansky & Newman, 2007) , Tyto vlastnosti jsou v současné době intenzivně zkoumány (Viladomiu et al., 2013).
Granátové jablko také má jeden z nejvyšší antioxidační profil aktivity v porovnání s jinými druhy ovoce (Viladomiu et al., 2013).

Bez ohledu na tyto úžasné výhody granátového jablka extrakt, jeho schopnost způsobit snížení tělesné hmotnosti vedlo k obrovské popularitě, a to zejména v USA (Johanningsmeier & Harris, 2011).

Nepřekvapuje pak, někteří výzkumníci šel do té míry, označování granátového jablka jak „potenciální živná látka a funkční potraviny“ (Viladomiu et al, 2013,. Johanningsmeier a Harris, 2011).

Co je Punicic kyselina a jak se chovat?

Nejaktivnější biochemické v granátového jablka extraktu je kyselina punicic (PUA). Je také znám pod jiným názvem: kyselina trichosanic. Chemicky se jedná o konjugovaná trien mastné kyseliny, které - jak je uvedeno výše - se vyskytuje ve vysokých koncentracích v semena granátového jablka (Bassaganya-Riera et al, 2011).. 64-83 z PUA se skládá z granátového jablka semen (PSO) (Bassaganya-Riera et al, 2011;. Kaufman a Wiesman, 2007).

Navíc semena granátového jablka obsahují také další kyseliny, jako JAA, CAA a ESA v menších množstvích.

Jak bylo uvedeno výše, v kombinaci s PUA JAA, CAA a ESA stimulují peroxisomovým proliferátorem aktivovaného receptoru (PPAR), v různých orgánů-systémy. Aktivace těchto receptorů blokuje vývoj metabolických onemocnění (včetně diabetes mellitus typu II a obezity). Existuje dostatek důkaz, že orální suplementace PUA normalizuje hladiny glukózy v krvi na lačno a obrací inzulínovou rezistenci (Viladomiu et al, 2013,. Bassaganya-Riera et al, 2011,. Hontecillas, O'Shea, Einerhand, DiGuardo, a Bassaganya-Riera, 2009).

Některé z těchto mechanismů zapojených jsou:

 • Up-regulace PPAR genů v kosterních svalech a břišní bílé tkáně (Hontecillas et al., 2009)
 • Potlačení uvolňování zánětlivých cytokinů, jako je TNF 100 (Bassaganya-Riera et al., 2011)
 • Stimulace subtypu PPAR volal PPAR? podle PUA je údajně vyvíjet protizánětlivý účinek, a proto blokování rozvoje obezity (low-grade systémový zánět se předpokládá, že je příčinou obezity) (Hontecillas et al., 2009)

Další využití granátového jablka

V krvi nalačno hladinu glukózy v normalizaci a inzulín senzibilizující účinky PUA znamená, že PUA je nyní zvyšuje se pohlíželo jako na potenciální ‚anti-diabetická činidla‘.

Nežádoucí účinky spojené s používáním Pomegranate

I když nebyly definovány standardní dávky pro perorální suplementaci granátové jablko, jeho použití se zdá být zcela bezpečné. Studie na zvířatech pro testování akutní toxicity pro granátové jablko prokázaly bezpečnost (Bassaganya-Riera et al, 2011;. Meerts et al., 2009).

Náš verdikt o granátového jablka pro tuk-ztráta

Přestože se „schopnosti tuk-pálení“ z granátového jablka semen nebyly vystaveny příliš mnoho výzkumů, malý počet studií se zdá, že podporují tvrzení. Přidejte k tomu, že PUA (účinná látka v semena granátového jablka) zmírňuje diabetes a jiné metabolické choroby, a že je zcela bezpečná, doplňuje se semeny granátového jablka pro hubnutí není zcela neopodstatněné.

Seznam referencí

 • Bassaganya-Riera, J., Guri, AJ, a Hontecillas, R. (2011). Léčba obezity komplikací souvisejících s novými třídami přirozeně se vyskytující agonisty PPAR. J Obes 2011, 897894
 • Caceres, A., Giron, LM, Alvarado, SR, & Torres, MF (1987). Screening antimikrobiální aktivitu rostlin všeobecně používá v Guatemale pro léčbu dermatomucosal onemocnění. J. Ethnopharmacol., 20, 223-237.
 • de, NF, Balestrieri, ML, Williams-Ignarro, S., D'Armiento, FP, Fiorito, C, Ignarro, LJ a kol. (2007). Vliv granátového jablka extraktu ve srovnání s pravidelným granátových jablek a olej ze semen na oxid dusnatý a funkce arteriální u obézních Zucker krys. Nitric.Oxide., 17, 50-54.
 • Hontecillas, R., O'Shea, M., Einerhand, A., DiGuardo, M., a Bassaganya-Riera, J. (2009). Aktivace PPAR gama a alfa kyselinou punicic zlepšuje glukózovou toleranci a potlačuje zánět související s obezitou. J Am Coll.Nutr., 28, 184-195.
 • Johanningsmeier, SD a Harris, GK (2011). Granátového jablka jako funkční potraviny a nutraceutické zdroje. Annu.Rev Food Sci.Technol., 2, 181-201.
 • Jurenka, JS (2008). Terapeutické aplikace granátového jablka (Punica granatum L.): přezkum. Altern.Med Rev, 13, 128-144.
 • Kaufman, M. & Wiesman, Z. (2007). Granátové jablko analýza oleje s důrazem na MALDI-TOF / MS triacylglycerolu snímání otisků prstů. J Agric.Food Chem., 55, 10405 - 10413.
 • Lansky, EP & Newman, RA (2007). Punica granatum (granátové jablko) a jeho potenciál pro prevenci a léčbu zánětů a rakoviny. J. Ethnopharmacol., 109, 177-206.
 • Meerts, IA, Verspeek-Rip, CM, Buskens, CA, Keizer, HG, Bassaganya-Riera, J., Jouni, ZE a kol. (2009). Toxikologické vyhodnocení granátové jablko semen. Food Chem.Toxicol., 47, 1085-1092.
 • Naqvi, SA, Khan, MS, a Vohora, SB (1976). Antibakteriální, antimykotické a antimikrobní studie Ochrocarpus longifolius. Planta Med, 29, 98-100.
 • Viladomiu, M., Hontecillas, R., Lu, P., a Bassaganya-Riera, J. (2013). Preventivní a profylaktické mechanismy působení granátového jablka bioaktivních složek. Evid.Based.Complement Alternat.Med 2013, 789764.

Disclaimer: Naše recenze a šetření jsou založeny na rozsáhlém výzkumu z veřejně dostupných informací nám a spotřebitelů v souvislosti s prvním vydavatelstvím na tyči. Údaje se opírají o naše osobní názor a zároveň se snažíme zajistit informace je up-to-date, výrobci dělat čas od času změnit své výrobky a budoucí výzkum může souhlasit s našimi zjištěními. Pokud máte pocit, některý z informací je nepřesné, obraťte se na nás a my posoudíme poskytnuté informace.