Publikováno 11 September 2013

Diet Pills watchdog | Dinitrofenol - Killer drog, a to doslova!

Nedávné úmrtí 23leté aspirující lékař, Sarah Houstonu, dal zpět do ostré rizika spojená s použitím falešné, neregulované léky na snížení tělesné hmotnosti (Rawstorne, 2013). V případě, že Sarah, pilulky obsahující žlutý krystalický prášek - později identifikovány jako dinitrofenol - byl viněn ze smrti.

Danger SignJinak známý jako DNP a prodáván jako Dinosan, Chemox nebo sulfoskupina Black, dinitrofenol je propagována jako prostředku hmotnosti redukční, který způsobuje rychlé a výrazné hubnutí.

I když důkazy naznačují, že nemá dojít k ‚rychlé hubnutí‘, vědci jsou toho názoru, že lidská spotřeba DNP je plná vážným rizikem úmrtí . Nicméně, i přes opakovaná varování ze strany výzkumných pracovníků a orgánů s drogami regulaci, DNP i nadále propagovány a prodávány společnostmi a koupil lidmi online.

Co je DNP? Je to opravdu tak účinné při způsobuje úbytek na váze? A pokud ano, je to opravdu stojí za to zemřít (doslova!). Pojďme se blíže podívat!

Co je dinitrofenol (DNP)?

Dinitrofenol (jinak známý jako DNP) je průmyslová chemikálie; Francouzi používali to, aby střelivo do první světové války (Perkins, 1919; Řezání, Tainter, a Mehrtens, 1933). Od té doby, DNP byla použita jako chemická barviva a herbicidu (Grundlingh, Dargan, El-Zanfaly, a Wood, 2011). Dnes DNP je používán pesticid.

Po celou dobu historie je však DNP byla vždy spojována s bojem proti obezitě.

V roce 1933, to získalo popularitu jako činidlo snižující hmotnost, když Maurice Tainter z University of Stanford uvádí, že pravidelné užívání DNP způsobuje významnou ztrátu hmotnosti (Cutting et al, 1933,. Tainter, Stockton, a řezání, 1933).

V těch dnech, DNP byl k dispozici jako over-the-counter hubnutí léku. Nicméně, následující pozorování, že DNP mohou být spojeny s vážnými nežádoucími účinky - dokonce i smrt - vedlo k varování vydané regulačními orgány (Colman, 2007; Food Standards Agency, 2003; Agentura pro toxické látky & Registry nemocí, 1995).

Způsoby, kterými DNP Příčiny Hubnutí

Propagovány a prodávány on-line jako tuk redukční činidlo, DNP je velmi populární mezi kulturisty - pro získání roztrhl při zachování svalové hmoty.

To je se domníval, že DNP způsobuje to vyvoláním:

 • Významná výška v metabolické rychlosti; Na pravidelném používání hlášená výška v metabolismu je o 11% na 100 mg DNP spotřebováno (Dunlop 1934, Harper, Dickinson, a značek, 2001)
 • Oxidace tuků a sacharidů (Tainter, řezání, a Hines, 1935;. Grundlingh et al, 2011)

Nežádoucí účinky a toxicita spojená s využitím DNP

Jak už bylo řečeno, lidská spotřeba DNP (chemicky, 2,4-dinitrofenol nebo C6H4N2O5), pro jakýkoliv účel je plná smrtelného nebezpečí!

I když se zdá, že způsobují výrazné hubnutí, DNP má ‚malý terapeutický index‘ a extrémně nebezpečnou profil toxicity; jeho použití je spojeno s velmi realistickým riziko smrti (Colman, 2007; Grundlingh et al 2011)..

Nejdříve hlášena úmrtí v důsledku poklesu (k pracovnímu využití) DNP došlo již v roce 1918 (Warthin, 1918). Od té doby, 62 případy úmrtí DNP-asociované bylo zdokumentováno, většina z nich se v posledním desetiletí (Grundlingh et al., 2011). Není divu, že Food Standards Agency vydala varování naznačující, že doplňky obsahující DNP je třeba se vyhnout za každou cenu (Food Standards Agency, 2003).

Známky a příznaky svědčící o vysokých úrovní DNP ve vašem systému, bude vypadat následovně:

 • Hypertermie (nežádoucímu zvýšení tělesné teploty)
 • Pocení (zbytečného pocení)
 • Tachykardie (zvýšená srdeční frekvence)
 • Tachypnoe (zvýšená rychlost dýchání)

Co se komplikuje, je, že specifická řízení pro předávkování DNP neexistuje - především proto, že se nezdá být antidotum pro DNP. Pacienti vykazující příznaky DNP-toxicity, jsou proto k symptomatické léčbě - (. Grundlingh et al, 2011) rychle sbíjení tělesné teploty a podstatně zůstává první linii obrany.

Vážnější následky předávkování DNP může způsobit:

 • kardiovaskulární kolaps
 • Srdeční zástava, což vede k
 • Smrt

Důkaz pro dinitrofenol (DNP)

Existují důkazy, že DNP způsobuje rychlé a bezpečné ztráta tělesné hmotnosti (řezání a kol, 1933;. Tainter et al, 1933).. Podle odhadu, DNP může způsobit ztrátu (stejně jako) 1,5 kg tělesné hmotnosti za týden (Grundlingh et al., 2011)!

Nicméně pohled (převládající v roce 1930), který DNP je bezpečný pro použití je od té doby klesl. Není divu, vzhledem k tomu, že se zdá, že významná souvislost mezi užíváním DNP a smrti!

Náš verdikt na dinitrofenol (DNP)

Ačkoli DNP dělá příčinou úbytku hmotnosti, protože jeho vztahu se smrtí jeho použití se nedoporučuje za žádných okolností!

Podle našeho názoru, DNP je jedním z nejnebezpečnějších doplnění ingrediencí venku! Vzhledem k poměru rizika a prospěšnosti se v drtivé většině naskládané ve prospěch ohrožených dáváme důrazné palec dolů na dinitrofenol.

Užitečné odkazy

  • Agentura pro toxické látky & registr nemoci. (1995). Toxikologický profil pro dinitrofenoly.
   Ref Type: Online Zdroj
  • Colman, E. (2007). Dinitrofenol a obezita: časný regulační dilema dvacátého století. Regul.Toxicol.Pharmacol., 48, 115-117.
  • Řezání, WC, Tainter, ML, a Mehrtens, HG (1933). Akce a Využití dinitrofenol. JAMA, 101, 193-195.

Dunlop, DM (1934). VYUŽITÍ 2: 4-dinitrofenol jako metabolický stimulant. Br.Med J, 1, 524-527.

 • Food Standards Agency. (2003). Food Standards Agency vydává naléhavou radu o spotřebě ‚spalovač tuků‘ kapsle obsahující DNP.
  Ref Type: Online Zdroj
 • Grundlingh, J., Dargan, PI, El-Zanfaly, M., a Wood, DM (2011). 2,4-dinitrofenol (DNP): ztráta hmotnosti činidla s významnou akutní toxicity a nebezpečí smrti. J. Med Toxicol., 7, 205-212.
 • Harper, JA, Dickinson, K., & Brand, MD (2001). Mitochondriální odpojení jako cíl pro vývoj léků pro léčbu obezity. Obes Rev, 2, 255-265.
 • Perkins, RG (1919). Studie munice otrav ve Francii. Pub Health Rep, 34, 23-35.
 • Rawstorne, T. (2013). Zabit tablet vzali zhubnout: Tato krásná studentka lékař byl zabit internet hubnutí prášky, které tvoří uživatelé smrtelně přehřívat. A ona je daleko od jediné oběti. Ref Type: Online Zdroj
 • Tainter, ML, řezání, WC, a Hines, E. (1935). Účinky umírněné dávek dinitrofenol na Energetické burze a dusíku metabolismus pacientů v podmínkách s omezeným dietních. J Pharmacol Exp Ther, 55, 326-353.
 • Tainter, ML, Stockton, AB, a řezání, WC (1933). Použití dinitrofenol obezity a souvisejících podmínek. Zpráva o pokroku. JAMA, 101, 1472-1475.
 • Warthin, AS (1918). Fatální případ toxického žloutenky způsobené dinitrofenol. Bull Int doc Med Mus, 123-126.

 

Disclaimer: Naše recenze a šetření jsou založeny na rozsáhlém výzkumu z veřejně dostupných informací nám a spotřebitelů v souvislosti s prvním vydavatelstvím na tyči. Údaje se opírají o naše osobní názor a zároveň se snažíme zajistit informace je up-to-date, výrobci dělat čas od času změnit své výrobky a budoucí výzkum může souhlasit s našimi zjištěními. Pokud máte pocit, některý z informací je nepřesné, obraťte se na nás a my posoudíme poskytnuté informace.